XXIV Grudziądzki Puchar Orki

23 marca zawodnicy UKP Wodnik rywalizowali w XXIV Grudziądzkim Pucharze Orki.

Zawody te charakteryzuje wszechstronność stylowa.

Zawodnicy specjalizujący się w danych stylach pływackich rywalizowali we wszystkich 4 konkurencjach zaczynając od stylu motylkowego, poprzez styl grzbietowy, klasyczny i na dowolnym kończąc. Kolejność konkurencji związana jest ze stylem zmiennym, w którym w konkurencjach indywidualnych właśnie w takiej kolejności pokonujemy kolejne metry w drodze do sukcesu.

Zawodnicy do 12 lat rywalizowali pokonując 4 x 50 m wszystkimi czterema stylami, natomiast zawodnicy starsi pływali 4 x 100 m. O kolejności indywidualnej w danym roczniku decydowała suma 4 czasów uzyskanych przez zawodników w poszczególnych stylach.

Nasi zawodnicy startowali również w wyścigu drużynowym. Sztafeta UKP Wodnik po zaciętej rywalizacji zajęła 3 lokatę i miejsce na podium.

W wyścigu sztafetowym kolejność pływanych konkurencji jest inna niż w konkurencji indywidualnej. Wyścig na grzbiecie rozpoczęła Justyna Syska dopływając do pierwszej zmiany jako druga i robiąc sporą przewagę trzeciej i czwartej dopływających do pierwszej zmiany zawodniczek, stylem klasycznym walczyła z całych sił Lidia Górniewicz, stylem motylkowym Nadia Krawczyńska a dowolnym Mikołaj Czerwiński. Finalnie po pięknej walce i równie pięknym i głośnym dopingu rodziców i trenerki zakończyliśmy wyścig na trzeciej pozycji a zawodników udekorowano medalami za sukces.

W konkurencjach indywidualnych wywalczyliśmy 8 medali. Faworytką okazała się Adrianna Wieczorek, która czterokrotnie zajmowała miejsca na podium.

Adrianna Wieczorek trzykrotnie zajęła 2 miejsce w konkurencjach 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym (nowy rekord życiowy), 100 m stylem motylkowym;

3 miejsce wywalczyła rywalizując w stylu klasycznym, który nie jest jej specjalizacją.

Wielkie brawa za piękną walkę dla Adrianny!

W klasyfikacji ogólnej, w której brano pod uwagę sumę czasów z 4 konkurencji 100 metrowych Adrianna zajęła 2 miejsce.

Krawczyńska Nadia wywalczyła 2 miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym, który jest jej specjalnością.

W klasyfikacji ogólnej, w której brano pod uwagę sumę czasów z 4 konkurencji 100 metrowych Nadia zajęła 8 miejsce.

Wielkie brawa dla Nadii!

Gryciuk Weronika po pięknej walce zajęła 2 miejsce również w stylu klasycznym, którym się specjalizuje.

Weronika wywalczyła nowy rekord życiowy w konkurencji 100 m stylem dowolnym.

W klasyfikacji ogólnej, w której brano pod uwagę sumę czasów z 4 konkurencji 100 metrowych Weronika zajęła 5 miejsce.

Wielkie brawa dla Weroniki!

Mazurek Franciszek wywalczył 3 miejsce w stylu klasycznym, który nie należy do ulubionych styli tego zawodnika. Jednak duch walki zrobił swoje i kolejny sukces na koncie Franka. W stylu motylkowym Franciszek zajął 4 miejsce zdobywając kolejny rekord życiowy.

W stylu dowolnym i grzbietowym dorzucił kolejne dwa rekordy życiowe zajmując dwukrotnie 5 miejsce.

W klasyfikacji ogólnej, w której brano pod uwagę sumę czasów z 4 konkurencji 100 metrowych Franciszek zajął 4 miejsce.

Wielkie gratulacje Franek!

W klasyfikacji ogólnej, w której brano pod uwagę sumę czasów z 4 konkurencji 100 metrowych:

Andrzejak Marcel zajął 5 miejsce. Marcel wypływał nowy rekord życiowy w konkurencji 100m stylem motylkowym;

Krawczyńska Nadia zajęła 8 miejsce. Nadia wypływała nowy rekord życiowy w konkurencji 100 m stylem motylkowym;

Rybarkiewicz Adam zajął 8 miejsce. Adam wypływał nowy rekord życiowy w konkurencji 100 m stylem dowolnym;

Czerwiński Mikołaj zajął 8 miejsce. Mikołaj wypływał dwa nowe rekordy życiowe w konkurencjach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym;

Barańska Aleksandra zajęła 8 miejsce;

Giętka Karolina zajęła 9 miejsce. Karolina wywalczyła dwa rekordy życiowe w konkurencjach 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym;

Czerwiński Kacper zajął 10 miejsce. Kacper wywalczył nowy rekord życiowy w konkurencji 100 m stylem dowolnym;

Syska Justyna zajęła 12 miejsce. Justyna wywalczyła dwa nowe rekordy życiowe w konkurencjach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym;

Górniewicz Lidia zajęła 14 miejsce. Lidia wywalczyła aż trzy nowe rekordy życiowe w konkurencjach 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem klasycznym.

Kochani zawodnicy gratulujemy Wam uzyskanych wyników! Trenujemy dalej i czekamy na kolejne sukcesy w Waszym wykonaniu 😊