O nas

Uczniowski Klub Pływacki Wodnik jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych w Urzędzie Miasta Włocławek. Powstał w marcu 1998 roku. Zrzesza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Aktualnie zrzeszamy ponad 100 zawodników.

Zarząd Klubu stanowią rodzice trenujących zawodników. Zarząd Klubu wybierany jest na trzyletnią kadencję.

W tym sezonie dzieci i młodzież odbywają zajęcia w grupach o czterech stopniach zaawansowania. Najmłodszy narybek poznaje podstawy pływania w grupach naborowych. Kolejno prowadzone są zajęcia dalszej nauki pływania, doskonalenia pływania i w grupach młodzieżowych. Najwyższe wymagania postawione mają grupy sportowe. Ich trening obejmuje 12 godzin tygodniowo zajęć w wodzie oraz dodatkowe ćwiczenia na lądzie. Ci ostatni są wizytówką Klubu na zewnątrz, uczestniczą w zawodach okręgowych, regionalnych i mistrzostwach krajowych. W wielu konkursach, swe umiejętności prezentują także pływacy z grup młodzieżowych.

W naszym Klubie znaleźć można 4-latków i 16-latków. Jest to miejsce dla młodych pływaków wyczynowych, jak też dla dzieci, które pływanie traktują jako formę spędzania wolnego czasu. U nas można nauczyć się pływać, podszkolić swoje umiejętności, a także zostać sportowcem.

Szukajcie nas codziennie na Basenie Delfin  ul. Chopina 10 oraz Międzyosiedlowym Basenie Miejskim przy ul. Wysokiej 12 we Włocławku

Każdy znajdzie tu swoje miejsce. Zapraszamy do Wodnika.