Zawody Pływackie pod patronatem Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego „Mali Mistrzowie”.

Dnia 20.11.2021 roku Klub Pływacki UKP Wodnik brał udział w Zawodach Pływackich pod patronatem Prezydenta Grudziądza Maciej Glamowskiego „Mali mistrzowie”.

W zawodach brało udział 12 klubów pływackich. Nasz klub w statystyce medalowej zakończył rywalizację na 2 miejscu zdobywając 16 medali w tym 5 razy zawodnicy wywalczyli złoto, 4 razy srebro i 7 razy brąz.

W pierwszym bloku zawodów Wodnika reprezentowało trzech najmłodszych zawodników:

1. Przemysław Czepielewski wywalczył dwa brązowe medale w konkurencji 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem grzbietowym;

2. Wiktor Stanisławski wywalczył srebrny medal w konkurencji 50 m stylem motylkowym i zajął 5 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym poprawiając swój rekord życiowy;

3. Szymon Kurlapski nasz najmłodszy zawodnik zajął 5 miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym i 7 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym, dwukrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym podopiecznym!

W drugim bloku zawodów klub reprezentowało 16 zawodników: Wałęsa Zuzanna, Syska Justyna, Minta Zofia, Krawczyńska Nadia, Górniewicz Lidia, Ciupalska Lena, Bagdzińska Zuzanna, Andrzejak Marcel, Cieślakiewicz Adam, Czerwiński Mikołaj, Gutral Miłosz, Kolosek Mateusz, Krawczuk Aleksander, Mazurek Franciszek, Mrozowicz Grzegorz, Rosołowski Michał.

Pozycje medalowe dla klubu wywalczyli:

Bezkonkurencyjna w tych zawodach okazała się:

1. Zofia Minta zdobywając dwa złote medale w konkurencji 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym. Dodatkowo Zofia Minta wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki w swoim roczniku ( kat. 12 lat ) deklasując przeciwników liczbą zdobytych punktów w poszczególnych konkurencjach indywidualnych.
  2. Aleksander Krawczuk wywalczył dwa medale: Złoto w konkurencji 50 m stylem motylkowym i srebro w wyścigu na 100 m stylem dowolnym;
  3. Grzegorz Mrozowicz wywalczył złoty medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym i srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem motylkowym;
  4. Lena Ciupalska wywalczyła srebro w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym oraz zajęła 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym;
  5. Michał Rosołowski wywalczył brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym;
  6. Franciszek Mazurek wywalczył brązowy medal w konkurencji 100 m stylem grzbietowym;
  7. Miłosz Gutral wywalczył brąz w konkurencji 50 m stylem klasycznym;

Dodatkowo tuż za podium zajmując wysokie miejsca znaleźli się :

1. Mikołaj Czerwiński zajmując 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym i 5 miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym;
  2. Nadia Krawczyńska zajmując 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym i 5 miejsce w wyścigu na 50 m stylem klasycznym;

Dodatkowo nasze sztafety w konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym wywalczyły pozycje medalowe:

1. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta z rocznika 2009 w składzie: Minta Zofia, Krawczuk Aleksander, Ciupalska Lena i Adam Cieślakiewicz;
  2. Trzecie miejsce zajęła sztafeta z rocznika 2011 w składzie: Justyna Syska, Nadia Krawczyńska, Grzegorz Mrozowicz i Mikołaj Czerwiński;
  3. Czwarte miejsce zajęła druga sztafeta Ukp Wodnik w składzie: Zuzanna Bagdzińska, Michał Rosołowski, Mateusz Kolosek i Franciszek Mazurek.

Pozostali nasi zawodnicy zapracowali na progres swoich dotychczasowych wyników poprawiając swoje rekordy życiowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów osiąganych dzięki systematycznej i sumiennej pracy na treningach. Dziękujemy bardzo naszym Trenerom:

Bartoszowi Woźniakowi, Ewie Paćko, Agnieszce Wilczyńskiej.