II Memoriał im. Jacka Jaskólskiego w pływaniu dzieci i młodzieży w Nakle nad Notecią

16 medali UKP Wodnik na zawodach pływackich w Nakle nad Notecią!

1 kwietnia 2023 roku Uczniowski Klub Pływacki Wodnik brał udział w II Memoriale im. Jacka Jaskólskiego w pływaniu dzieci i młodzieży w Nakle nad Notecią.

W zawodach wzięły udział 24 kluby pływackie co dało sumę 423 zawodników i zawodniczek.

UKP Wodnik w klasyfikacji medalowej zajął 4 miejsce zdobywając 16 medali: 9 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale.

Podsumowując postępy zawodników zajęliśmy 7 miejsce z wynikiem postępu średnio 109%.

Nasz klub w tej rywalizacji reprezentowało 17 zawodników/ zawodniczek:

Barańska Aleksandra, Cieślakiewicz Adam, Czepielewski Przemysław, Czerwiński Kacper, Czerwiński Mikołaj, Gryciuk Weronika, Górniewicz Lidia, Krawczuk Aleksander, Krawczyńska Nadia, Kulińska Weronika, Mazurek Franciszek, Minta Zofia, Mrozowicz Grzegorz, Rosołowski Michał, Rybarkiewicz Adam, Sińska Leah, Wieczorek Adrianna.

Medale dla Wodnika wypływali:

1. Minta Zofia (2009):

Złoty medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 34.09 (rekord życiowy 103%)

Złoty medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym z czasem 1:14.37

2. Krawczuk Aleksander (2009):

Złoty medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym z czasem 1:08.79 (rekord życiowy 108%)

Srebrny medal w konkurencji 50 m stylem motylkowym z czasem 29.18 (rekord życiowy 111%);

3. Czepielewski Przemysław (2012):

Złoty medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym z czasem 39.52 (rekord życiowy128%)

Srebrny medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 49.88;

4. Barańska Aleksandra (2012):

Złoty medal w konkurencji 50 m stylem motylkowym z czasem 41.03 (rekord życiowy 121%);

5. Krawczyńska Nadia (2011):

Złoty medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 42.58;

6. Kulińska Weronika (2008):

Złoty medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym z czasem 34.48 (rekord życiowy 105%);

7. Mazurek Franciszek w konkurencji 50 m stylem grzbietowym z czasem 38.30 (rekord życiowy 105%);

8. Rosołowski Michał (2011):

Złoty medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 42.55 (rekord życiowy 110%);

9. Wieczorek Adrianna (2009):

Srebrny medal w konkurencji 50 m stylem dowolnym z czasem 30.75 (rekord życiowy 163%)

10. Gryciuk Weronika (2010):

Brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 43.43 (rekord życiowy 103%);

11. Cieślakiewicz Adam (2009):

Brązowy medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym z czasem 35.08;

12. Czerwiński Mikołaj (2011):

Brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 47.76 (rekord życiowy – pierwszy start tego zawodnika stylem klasycznym na tym dystansie);

Najlepszą zawodniczką 14 -letnią zawodów w Nakle została: ZOFIA MINTA zdobywając 1177 punktów FINA – wielkie

gratulacje!

Drugie miejsce w kategorii najlepszy zawodnik 14- letni zajął Aleksander Krawczuk zdobywając 932 punkty FINA – wielkie

gratulacje!

Trzecie miejsce w kategorii najlepszy zawodnik 11- letni zajął Przemysław Czepielewski zdobywając 302 punkty FINA – wielkie

gratulacje!

Czwarte miejsce w kategorii najlepszy zawodnik 12 – letni zajął Franciszek Mazurek zdobywając 347 punktów FINA, tuż za nim znalazł się Michał Rosołowski z liczbą punktów FINA 340.

Tuż za podium w konkurencjach indywidualnych na 4 pozycji znaleźli się :

Rybarkiewicz Adam w konkurencji 100 m stylem klasycznym z czasem 1:19.55 (r.ż 102%);

Mrozowicz Grzegorz w konkurencji 50 m stylem motylkowym z czasem 40.48 (r.ż 118%);

Pozostali nasi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

Gratulacje dla zawodników i trenerów grup sportowych UKP Wodnik Trener Ewy Paćko i Trenera Bartosza Woźniaka!