SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW „Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12–13-letnich I Runda” Bydgoszcz 18-19.03.2016 r.

W dniach 18–19 marca 2016 r. na krytej pływalni „Bryza” przy SP 63 w Bydgoszczy odbyła się I Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12–13-letnich.
Do zawodów  przystąpiło 11 klubów naszego województwa, co łącznie dało 132 zawodników
i zawodniczek . Uczniowski Klub Pływacki „Wodnik” reprezentowała 17-osobowa ekipa. Starty potwierdziły dobrą formę zawodników, którzy na 68 startów indywidualnych, aż 57 razy  poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

W rywalizacji drużynowej 13-latków UKP Wodnik uplasował się na trzeciej pozycji, a wśród 12-latków zajął szóste miejsce.

W klasyfikacji punktowej dziewcząt i chłopców 12- i 13-letnich w pierwszej dziesiątce znalazło się czworo naszych zawodników: Czajka Julia – 8 miejsce, Syska Jagoda – 8 miejsce, Król Wiktor – 10 miejsce oraz Andrzejak Mikołaj – 5 miejsce.

Medale dla Wodnika w konkurencjach indywidualnych zdobył Król Wiktor, zajmując 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym oraz 3 miejsce na 100 m stylem klasycznym. Natomiast
w rywalizacji zespołowej na 3 miejscu uplasowała się sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym, płynąca w składzie: Czajka Julia, Król Wiktor, Obielecki Marcel oraz Długołęcka Roksana.